Dezenfeksiyon

ev ve işyeri dezenfeksiyon

dezenfeksiyon hizmeti
ev ve işyeri dezenfeksiyon hizmetleri

Dezenfeksiyon ne demek?

Nano filtreli maske, kolonya, dezenfektan jel ve diğer alkollü dezenfektanlar… İş yerine giderken her ne kadar kişisel önlemlerimizi alsak da toplu taşımalarda ve kalabalık iş yerlerinde birçok bakteri ve virüs yaşar. Sık bulunmak zorunda olduğumuz yerlerin sterilizasyon ve dezenfeksiyon işlemine tabi tutulması virüs ve bakterilerden kurtulmamızda büyük önem taşır. Dezenfeksiyon, cansız ortamdaki mikroorganizmaların azaltılması/yok edilmesi işlemidir. Nano dezenfeksiyon ise, bitkisel sentezle nano boyuta indirgenmiş saf gümüşün antimikrobiyal özellik kazanmasıyla yapılan dezenfeksiyon işlemidir.


İşyeri dezenfekte işlemi gerekli midir?

İşletmelerde temizlik ve dezenfeksiyon farklı şeylerdir. Tek başına dezenfektan temizlik malzemeleri kalabalık yerlerde hijyeni sağlamak için yeterli değildir. Virüs ve bakterilerden kurtulmak için iş yerini yüksek düzey dezenfektanlar ve dezenfeksiyon makinesi ile dezenfekte etmek gerekir. “En iyi dezenfektan hangisidir?” diye araştırmaya ve dezenfektan firmaları için tek tek arama yapmaya son! İş yerlerinde çok fazla kişi tarafından kullanılan tuvalet, kapı kolları, lavabo bataryaları ve sık dokunulan yüzeylerde görünmeyen bakteri ve virüslere karşı en etkili çözümlerden biri Nano Dezenfeksiyon işlemidir. Dezenfektan makinesi yardımıyla püskürtüldüğü ortamda tutunan Nano gümüş partiküller, %99.99 ile %99.999 arasında etki sağlayarak virüs ve bakterilerin metabolizmasını bozar, üremelerini engeller. Nano Dezenfeksiyon hizmeti sayesinde iş yeriniz her zamankinden daha güvenli olacak.

Kullanılan ürünün içeriği nedir?

Nanoksia Biyoteknoloji farklı bitki türlerini kullanarak; gümüş, çinko, demir gibi maddelerin antimikrobiyal ve antikanserojen özellikteki nanopartikül sentezini yapmaktadır. Ürün hidrojen peroksit ve klorür içermez. Nanoksia ürünlerinde kullanılan gümüş sadece, Avrupa Birliği Kimya Ajansı, ECHA, tarafından onaylanmış tedarikçilerden satın alınmaktadır.